Orbán és Tőkés etnikai tisztogást lát Romániában
A romániai intézmények magyar nemzetiségű tisztségviselőinek tömeges elbocsátása ellen emelte fel szavát Kolozsváron tartott közös sajtóértekezletén Orbán Viktor és Tőkés László.
A romániai intézmények magyar nemzetiségű tisztségviselőinek tömeges elbocsátása ellen emelte fel szavát Kolozsváron tartott közös sajtóértekezletén Orbán Viktor és Tőkés László.
Az európai parlamenti választás fontos állomás lesz a Gyurcsány-Bajnai-korszak lezárása szempontjából - mondta Kolozsváron a magyarországi sajtó képviselőinek Orbán Viktor.
A szocialisták megoldhatatlannak látszó feladata, hogy pártjuknak egyszerre kell politikát, ideológiát, új vezetőket, miniszterelnök-jelöltet, arculatot, értelmiségi hátteret, médiahálózatot találniuk. És ehhez nemcsak Gyurcsánytól és árnyékától, de a központosított hatalmi gépezet stílusától és rendszerétől, a központi és helyi korrupciós hálótól is meg kellene szabadulniuk.
Gyurcsány Ferenc nyomtalanul eltűnt. Hívei nem zokognak, ellenfelei csak szónoklatokban emlegetik, de nem gondolnak rá. Korábban vele keltek és feküdtek, próbálták kitalálni, hogy aznap mivel áll elő, hogyan határozza meg az életüket, életünket – ma se tücske, se bogara senkinek. Vajon más vezető politikusok képesek lesznek-e valami maradandót maguk mögött hagyni?
A folyamatosan előrehozott választásra készülő fideszes képviselők majdnem gágogtak a Parlamentben, vezetőjük a csodalóval példálódzott, miközben az egyre nagyobb választói tábor alig tud valamit arról, hogy az ellenzéki párt hogyan kezelné a válságot. Lehet-e gágogni program helyett?
Gyurcsány háttérbe vonulásával a „vezérek egyensúlya” felborult. Eközben a baloldal egyrészt soha nem látott hátrányban van legfőbb riválisával szemben, másrészt idő előtt kijátszotta aduját, Bajnai Gordont. A jövő évi országgyűlési kampányt Gyurcsány mint pártelnök, Bajnai pedig mint miniszterelnök-jelölt csinálta volna végig. Ezt a verziót az utóbbi hónap eseményei felülírták - írja elemzésében Novák Zoltán, a Méltányosság Polititikaelemző Központ kutatásvezetője.
Orbán Viktor szerint a június 7-i európai parlamenti (EP) választás a most hivatalba lépett kormányról való bizalmi szavazás lesz. A Fidesz elnöke erről a párt európai választási programalkotó vitasorozatának konferenciáján beszélt pénteken Budapesten.
A Szonda Ipsos szerint az új kormányfő megválasztása utáni napon készült felmérésből kiderült: a válaszadók ugyanannyira tartják alkalmasnak a kormányzásra Bajnai Gordont, mint Orbán Viktort - írja a Népszabadság.
Orbán Viktor az MTI információi szerint fegyelmezettséget kért a Fidesz és a KDNP frakciószövetség képviselőitől a keddi parlamenti ülés előtt.
A Magyar Demokrata Fórum (MDF) szerint nem Bajnai Gordonnak hívnák Magyarország következő miniszterelnökét, ha a Fidesz együttműködött volna az MDF-fel, és kihasználja, hogy az Országgyűlésben az ellenzék van többségben - írta hétfőn közleményében Herényi Károly MDF-es politikus, független parlamenti képviselő.
Leköszönő kormányfőnk (és pártja) tucatnyi emberből csinált balekjelöltet, hogy a végén kirántsa a cilinderből Bajnai Gordont. Eme folyamat az önmagába visszatérő politikai Möbius-szalag, amely Gyurcsány Ferenctől indul, és oda is kanyarodik vissza. Túladagolt küldetéstudattal megáldott (megvert?) emberünknek Bajnai lényegében az önátmentés trójai falova. Mely ama célt szolgálja, hogy ismét ő, mármint Gyurcsány lehessen az örök túlélő.
Kettős állampolgárságot ígért a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) ungvári jubileumi közgyűlésén szombaton Orbán Viktor, a Fidesz - Magyar Polgári Szövetség elnöke, azt hangsúlyozva, hogy a magyar nemzet újraegyesítése egyik alappillére pártja programjának.